Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Licznik odwiedzinRecital kierownika muzycznego i obchody Dnia Ziemi w Teatrze Rozmaitości GWITAJCIE

Z Miłosz-ci do muzyki - Teatr Rozmaitości GWITAJCIE

Serdecznie zapraszamy na recital prezentujący dokonania i muzyczne inspiracje kierownika muzycznego Teatru Rozmaitości GWITAJCIE – Miłosza Wojciechowskiego. Koncert ten zabierze nas w dźwiękową podróż po rozmaitych artystycznych ścieżkach, zawierać będzie także autorskie utwory – niektóre wykonane na scenie po raz pierwszy.

Recital ten jest formą odnajdowania przez naszego kierownika muzycznego swojej artystycznej tożsamości, odpowiedzią na potrzebę scenicznej ekspiacji, a także - i to chyba najważniejsze - chęcią podzielenia się z Widzami tym, co akurat mu w duszy gra... To słowno-muzyczne przedstawienie zawierające oprócz specjalnie przygotowanych na tę okazję utworów, także wspomnienia i anegdoty z życia artysty. Będzie radośnie, odrobinę refleksyjnie, trochę emocjonalnie, ale przede wszystkim - śpiewająco!

W repertuarze znajdą się między innymi piosenki autorstwa Andrzeja Sikorowskiego, Andrzeja Waligórskiego, Jonasza Kofty oraz jeszcze paru innych wspaniałych pieśniarzy, których poetycka wrażliwość i umiejętność przekazu odcisnęły swoje piętno na artystycznej jaźni Miłosza.

Polecamy ten niezwykły i bardzo osobisty recital zatytułowany "Z Miłosz-ci do muzyki", który odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 19:00 w Teatrze Rozmaitości GWITAJCIE.
Wieść się niesie, UFO w lesie - Teatr Rozmaitości GWITAJCIE

Już w niedzielę, 22 kwietnia 2018 będziemy mogli włączyć się w akcję oczyszczania naszej planety i pomóc środowisku naturalnemu. Działania, do których nawołuje hasło Dnia Ziemi 2018 - walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami - mają polegać przede wszystkim na promowaniu inicjatyw związanych z przyjęciem globalnych norm regulujących zanieczyszczanie środowiska tworzywami sztucznymi. Tego dnia ważne będzie także edukowanie, mobilizowanie i aktywizowanie obywateli państw na całym świecie, aby rozpocząć działania wywierające na rządzie i korporacjach kontrolę i oczyszczanie środowiska z zanieczyszczeń tworzywami sztucznymi.

Pamiętajmy, aby brać odpowiedzialność za zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi nie tylko w Dzień Ziemi 2018. Można to robić poprzez m.in. ponowne wykorzystywanie i recykling opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych, a także rezygnowanie lub ograniczanie korzystania z plastikowych opakowań, gdy mamy taką możliwość.

Wieść się niesie, UFO w lesie - Teatr Rozmaitości GWITAJCIE

Program i tematykę obchodów Dnia Ziemi kształtują ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska. My również staramy się budować społeczną świadomość wagi takich problemów, szczególnie wśród najmłodszych. Dlatego przy okazji tak istotnego wydarzenia prezentujemy przedstawienie "Wieść się niesie, UFO w lesie", dzięki któremu nasi Widzowie będą mogli zapoznać się z zaletami recyklingu.

Bohaterem bajki jest Ufobrudek, niezbyt sympatyczny przybysz z odległej planety, który ląduje w samym środku lasu z misją pozbycia się śmieci. Jego zamiary skutecznie udaremniają zwierzątka leśne, które poprzez zabawę i wesołe piosenki pokazują niezwykłemu gościowi jak można wykorzystać zużyte opakowania. Ufobrudek z pomocą swoich nowych przyjaciół poznaje walory odnawialnych materiałów i szczęśliwy wraca na swą ojczystą planetę.

Zapraszamy nie tylko najmłodszych do Teatru Rozmaitości GWITAJCIE w sobotę, 21 kwietnia o godz. 11:00 na przedstawienie "Wieść się niesie, UFO w lesie".ZAPRASZAMY!