Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Licznik odwiedzin"Stąd do Paryża" podczas Szczecińskiej Nocy Teatrów w ramach festiwalu KONTRAPUNKT 2018

Stąd do Paryża - Teatr Rozmaitości GWITAJCIE

Paryż… Cieszysz swe oczy widokiem Łuku Triumfalnego, po czym idziesz wolno wzdłuż Avenue des Champs-Élysées aż do Place de la Concorde. Potem zacienione ulice Les Tuileries, szybki marsz przez Rue de Rivoli i mijając Luwr dochodzisz do Sekwany i Place du Châtelet. Przekraczasz leniwe wody Sekwany w drodze na Île de la Cité i już po chwili przytłacza Cię majestat katedry Notre Dame. Myślisz, żeby przejść jeszcze obok Sorbony i zażyć relaksu w Ogrodzie Luksemburskim, kiedy nagle…

Ostry dźwięk budzika wyrywa Cię z objęć snu i wtłacza brutalnie w pierwsze mgnienie świadomości. Nie jesteś w Paryżu, o nie… Przez okno wlewa się szarobura nijakość zimnego i deszczowego poranka. Trzeba zwlec się z łóżka i iść do roboty. Jak zawsze. Każdego dnia. I czy to Kutno, czy Szczecin, codziennie w drodze na przystanek mijasz twarze napiętnowane udręką ponurej rzeczywistości. Głęboko wciągasz powietrze w nozdrza i oprócz odoru budzącego się do życia miasta wyczuwasz delikatną i nikłą woń croissantów kuszących w każdej kafejce na Bulwarze Saint-Michel… Dlaczego to był tylko sen?!

Stąd do Paryża - Teatr Rozmaitości GWITAJCIE

Proponujemy Ci podróż do Paryża najbardziej wyrafinowanym środkiem lokomocji - Twoją wyobraźnią. W wyjątkową i kontrapunktową Szczecińską Noc Teatrów zapraszamy do Teatru Rozmaitości GWITAJCIE 25 maja o godzinie 22:30 na spektakl “Stąd do Paryża”. Podróż zaczyna się wprawdzie w Kutnie, ale szybko przenosimy się do magicznego miasta cudów za sprawą tajemniczej mademoiselle de Paris, której wdzięk i uroda przyćmiewają szarzyznę kutneńskiego dworca. Wspólnie spacerujemy po paryskich uliczkach i bulwarach o nazwach brzmiących jak etykiety wykwintnych win i zanurzamy się w brzmienie chansons et bergerettes z najlepszych lat francuskiej sceny rozrywkowej.

Stąd do Paryża - Teatr Rozmaitości GWITAJCIE

Przegląd Teatrów Małych Form "Kontrapunkt" to coroczny międzynarodowy festiwal teatralny organizowany w Szczecinie. Pierwsza edycja przeglądu odbyła się w 1966 roku (jako Szczeciński Przegląd Teatralny), z czasem nazwę festiwalu zmieniono dla podkreślenia zderzenia różnych nurtów i formacji teatralnych. Festiwalowi towarzyszy sesja teatrologiczna oraz liczne imprezy (wystawy, koncerty, seanse filmowe, performance) organizowane przez szczecińskie środowiska artystyczne.

W tym roku Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt odbędzie się w dniach 25 maja - 1 czerwca i obejmie 70 wydarzeń artystycznych, 10 spektakli w konkursie głównym i 12 - w konkursie OFF Kontrapunkt. Pierwsza noc przeglądu będzie już po raz dziewiąty Szczecińską Nocą Teatrów, podczas której zaprezentują się niemal wszystkie szczecińskie teatry.

Podczas tej szczególnej nocy nas oczywiście nie może zabraknąć. Serdecznie zapraszamy!