Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Licznik odwiedzinPamiętasz, była jesień...

Jesień, która do tej pory rozpieszczała nas ciepłem i piękną pogodą, nagle przestała bawić się w lato i poczęstowała nas solidną porcją depresyjnej aury. Deszcz pada, jest zimno, zbyt wcześnie zapada zmrok, jednym słowem - szkoda wychylać nosa spod koca. No... chyba że do teatru!

Listopad w Teatrze Rozmaitości GWITAJCIE

Zapraszamy już w najbliższą sobotę, 17 listopada o godzinie 19:00, na specjalne i wyjątkowe wydarzenie, które nieco przewrotnie nazwaliśmy "Wieczór z Lechem". Pod tym dwuznacznym tytułem kryje się niezwykle poetyckie spotkanie z Lechem Gwitem, wybitnym aktorem teatralnym i filmowym. Mistrz monodramu zaznajomi widzów z poezją Zdzisława Prussa prezentując cykl wierszy „Rozmowy z psem”. Nie zabraknie również niespodzianek przygotowanych specjalnie na ten wieczór przez aktorów Teatru Gwitajcie.

Lech Gwit jest znany z ról u Jana Jakuba Kol­skiego w "Jań­cio Wod­niku", "Pogra­bku", "Pogrzebie kar­to­fla", "Gra­jącym z tale­rza", u Andrzeja Wajdy w "Panna Nikt", u Woj­cie­cha Mar­czew­skiego w "Ucieczce z kina „Wolność”", u Feliksa Falka w "Komor­niku" oraz w seria­lach: "Boża pod­szewka", "Pierw­sza Miłość", "Ple­ba­nia", "Na kło­poty Bednarski". Stworzył znakomitą kreację w filmie "Jeszcze nie wieczór" Jacka Bławuta u boku Beaty Tyszkiewicz i Jana Nowickiego. Jest lau­reatem wielu festiwali teatralnych m.in. Ogól­no­pol­skiego Festi­walu Teatrów Jed­nego Aktora, Wro­cław­skiego Towa­rzy­stwa Przy­ja­ciół Teatru, Festi­walu Dwóch Teatrów w Sopocie.

Listopad w Teatrze Rozmaitości GWITAJCIE

A tydzień później - również w sobotę - 24 listopada o godzinie 19:00, przeniesiemy się do pięknej Francji i będziemy mogli spotkać się z wybitną oraz ponadczasową twórczością Édith Piaf w koncercie zatytułowanym "Édith Piaf i przyjaciele". Édith Piaf - ta jedyna w swym rodzaju diva - krucha i nieporadna w życiu, na scenie była demonem. Wiele lat temu, gdy Édith wchodziła na scenę, publiczność wstrzymywała oddech. Dziś z równym zachwytem słuchamy „Milord”, „Mon Dieu”, „No, je ne regrette rien”, “La vie en rose” czy “Padam, padam”. Z tym większą przyjemnością zapraszamy na recital najpiękniejszych utworów z repertuaru Édith Piaf w wykonaniu Claire Gmiter. Klara zaprasza Was do świata Édith Piaf. Miłość, czułość, tragedia, zapach Paryża i niekończące się noce... Édith Piaf miała niesamowite życie, pełne miłości i bólu. Klara Gmiter spotyka Édith Piaf i dzieli się tą chwilą z Wami - swoim śpiewem i opowieściami z życia Édith.

Oprócz niezwykłej Édith Piaf w koncercie pojawią się także współtworzący w tym czasie wielcy francuskiej sceny rozrywkowej: Jacques Brel, Charles Aznavour, Barbara...
Jesienna depresja dopada nie tylko nas, ale także nasze pociechy, bo przecież powszechnie wiadomo, że w czasie deszczu dzieci się nudzą... Dlatego również dla naszych najmłodszych Widzów przygotowaliśmy propozycje repertuarowe, dzięki którym choć na chwilę zapomną o szarudze za oknem i oderwą się od elektronicznych urządzeń - nieudolnych substytutów radosnych zabaw na świeżym powietrzu.

Listopad w Teatrze Rozmaitości GWITAJCIE

"Morskie gadki małej Piratki" to pełna przygód i rozbujana żwawą skocznością żeglarskich piosenek historia dziewczynki, której największą miłością jest morze. Wbrew przeciwnościom losu, z radością podejmuje rozmaite wyzwania, aby spełnić swoje marzenia. Spotyka też na swej drodze przedstawicieli żeglarskich profesji, którzy opowiadają o swojej pracy, niełatwym acz pięknym życiu na morzu i przekazują istotne fakty z zakresu morskiego rzemiosła. Czy jej się uda? Czy doprowadzi do realizacji swoich pragnień? Przekonajcie się sami – popłyńcie z nami w rozśpiewany rejs. Ahoj! Wyruszamy na wyprawę!

Na spotkania z rezolutną korsarką zapraszamy w sobotę 17 listopada o godzinie 11:00 i 16:00, oraz w niedzielę 18 listopada o godzinie 11:00.

Listopad w Teatrze Rozmaitości GWITAJCIE

Ostatni weekend listopada należeć będzie do naszych "żelaznych" pozycji repertuarowych. 24 listopada (sobota) o godzinie 11:00 zapraszamy na spotkanie z "Pchłą Szachrajką". Jest w tej "Pchle" dużo śmiechu, kabaretowej satyry i szczęśliwe, choć nieco zaskakujące zakończenie. Wszystko to jednak pełne jest ciepła, liryki, a od czasu do czasu – nauk dla niegrzecznych dzieci. Samo pojawienie się Pchły na scenie wywołuje lawinę śmiechu. I tak jest do końca niemal godzinnego spektaklu.

Któż z nas nie zna choćby jednego wiersza Jana Brzechwy? Całe pokolenia wychowały się na takich utworach jak "Żuraw i czapla", "Na straganie" czy "Samochwała". Do dziś dzieci śpiewają piosenki o "Kaczce Dziwaczce" i tajemniczych "Wyspach Bergamutach". Dlatego przygotowaliśmy pełen humoru spektakl oparty właśnie na tych najbardziej znanych i nadal aktualnych wierszach. "Bajki Pana Brzechwy" w naszym Teatrze zaprezentujemy w niedzielę, 25 listopada o godzinie 11:00. Spektakl ten z pewnością nie tylko dostarczy niezapomnianych wrażeń najmłodszej widowni, ale także pozwoli dorosłym chociaż na chwilę powrócić we wspomnieniach do czasów beztroskiego dzieciństwa.

Jesień za oknem, jesień w sercach, ale nie dajmy się marznącemu deszczowi, przenikliwemu wiatrowi, a przede wszystkim czającej się gdzieś w opadniętych liściach chandrze. Najlepsze w takich chwilach jest spotkanie w miłej, ciepłej i przyjaznej atmosferze. A gdzie takiej szukać jak nie w Teatrze Rozmaitości GWITAJCIE?ZAPRASZAMY!