Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Licznik odwiedzinRyszard Kaja (1962-2019)

 

 

 

Odszedł Artysta. Artysta przez duże „A” i to wyjątkowo duże, bo jako wybitny grafik i plakacista przywiązywał ogromną wagę do wizualnych właściwości tekstu. Jego odważna i bezkompromisowa kreska na długo wyznaczać będzie kierunki polskiej szkoły plakatowej, a iskra geniuszu drzemiąca w każdym dziele będzie inspiracją dla nowego pokolenia grafików i plastyków. Nie będzie nam już jednak dane pochylić głowy nad nowymi Jego kreacjami z poczuciem zachwytu, jak pięknie połączyć można prostotę z siłą przekazu, a żadne z polskich miast nie dostąpi już zaszczytu pojawienia się w Jego subiektywnej i niezwykłej serii plakatowej podróży po naszym kraju. Pozostawił po sobie bogatą spuściznę, dzięki czemu jakaś Jego cząstka pozostaje nadal z nami.

 

 

Odszedł Przyjaciel. Bo ten właśnie wyjątkowy Artysta był również wyjątkowym przyjacielem. Wielką estymą otaczał nasz Teatr, od samego początku jego istnienia. Był niczym opiekuńczy duch z uwagą przypatrujący się naszym poczynaniom. Żywo interesował się każdą naszą nową produkcją, śledził z uwagą wydarzenia i chętnie dzielił się swoimi przemyśleniami dotyczącymi dróg naszego teatralnego rozwoju. Był z nami od samego początku, stworzył logotyp Teatru Rozmaitości GWITAJCIE, a także trzy premierowe plakaty. W każdym wykreowanym dla Teatru dziele widać serdeczność jaką nas darzył i ogromną wrażliwość oraz głęboką wiedzę - także o nas samych. Lubił tworzyć dla nas i naszego Teatru i chciał tworzyć więcej. Nie zdążył.

 

 

Odszedł Człowiek. Ciepły, serdeczny, z otwartym sercem i umysłem. W odniesieniu do niego samego, jakoś wyjątkowo pasowało tak pozornie oczywiste stwierdzenie, że „wszystkie Ryśki to fajne chłopy”. Bardzo będzie nam Go brakowało.

 

 

 

Żegnaj Rysiu!
Na zawsze pozostaniesz w naszej wdzięcznej pamięci!