Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Licznik odwiedzinMiłość rośnie wokół nas...

Tegoroczna zima nie rozpieszcza nas ani porankami skąpanymi w nieskazitelnej bieli śniegu, ani wieczorami migocącymi blaskiem wirujących płatków. Szczerze mówiąc, to mało co z tej zimy mamy, musimy zatem tworzyć romantyczne scenerie we własnym zakresie. A już najlepiej - w Teatrze.

W białych zim, białych wierszach, złotych sierpnia pokojach, moja miłość największa nie wie nic, że jest moja. Czas ją syci, jak wino, wyobraźnia upiększa, moją miłość jedyną, moją miłość największą...

W teatrze, mimo pewnej scenicznej umowności, uczucia są prawdziwe. Ba, nawet szlachetnie przedestylowane przez skomplikowaną maszynerię sztuki aktorskiej i - jak w powyższym cytacie pisał Mistrz Wojciech Młynarski - upiększone przez wyobraźnię. Tylko w teatrze można spotkać się twarzą w twarz z miłością per se - bez zbędnych obciążeń, dodatków, zamazujących obraz skomplikowanych relacji. I takim właśnie obrazem miłości powitamy naszych Widzów w wyjątkowy dzień pod patronatem świętego Walentego - Dzień Zakochanych.

 


 

"Nie kochać w taką noc to grzech..." – tak przed laty śpiewał Aleksander Żabczyński w filmie "Ada to nie wypada" i pomimo upływu lat zdanie to wciąż pozostaje aktualne dla wszystkich, którzy kochają lub kochać pragną. Chcemy dla tych miłosnych uniesień i ekstatycznych wrażeń przygotować odpowiedni grunt. A cóż jest lepszym katalizatorem uczuć niż piękne piosenki traktujące o miłości właśnie?

Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich, dla których stan zakochania nie jest stanem obojętnym, do Teatru Rozmaitości GWITAJCIE 14 lutego o godzinie 19:00 na koncert "Nie kochać w taką noc...?" poświęcony temu najwyższemu z uczuć. Niech popłyną ze sceny najpiękniejsze miłosne utwory, a gdy spotkają się zakochane spojrzenia, gdy serca wypełni namiętny żar – wtedy ta noc na pewno będzie warta grzechu...

 


 

A jeśli niedosyt będzie zbyt dotkliwy, lub namiętność tak wielka, że nie do okiełznania w jeden wieczór, to zapraszamy również 15 lutego o godzinie 19:00, na pełen miłości, humoru i intrygująco prawdziwych relacji między kobietą a mężczyzną spektakl "Supeł Małżeński".

"Supeł małżeński" to lekka komedia, a właściwie farsa w stylu retro o pewnym świeżo poślubionym małżeństwie inspirowana tekstami Stefanii Grodzieńskiej. Widzowie śledzą poczynania bohaterów w rozmaitych, zdawać by się mogło wręcz rutynowych, sytuacjach międzypłciowych. Mimo zabawnej formy przedstawienie może być inspiracją, a dla niektórych nawet przestrogą lub choćby przyczynkiem do innego spojrzenia na własne codzienne pożycie. Na szczęście muzyka łagodzi obyczaje więc i z tej formy przekazu staramy się korzystać w umiejętny sposób.

Bo… Trzeba kochać po majowemu, jak najgłupiej i jak najprościej…

 


 

Aby zapoznać się z innymi propozycjami Teatru Rozmaitości GWITAJCIE na luty i marzec, zapraszamy na stronę z Repertuarem, lub do odwiedzenia naszego systemu zakupu biletów online.

 

 

Serdecznie zapraszamy!