Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Licznik odwiedzinFerie w Teatrze Rozmaitości GWITAJCIE

 

Ferie, ach, ferie! Wakacje w środku roku szkolnego, wesołe harce na śniegu, lepienie bałwanów, radosna sanna, zimowiska! Zimowiska… Hmm… No tak…

“W czasie deszczu dzieci się nudzą” śpiewała Barbara Krafftówna w niezapomnianym Kabarecie Starszych Panów. A w czasie zimy bez śniegu? Bez wątpienia nudzą się w dwójnasób! Jak oszukać nudę? Jak sprawić, by nasi pozbawieni “rozkoszy” szkolnych okowów najmłodsi spojrzeli na te mało zimowe dni nieco bardziej łaskawym okiem? Na przykład zabrać ich do Teatru!

W Teatrze Rozmaitości GWITAJCIE w czasie zimowych ferii praca wre i nie zamierzamy pozwolić sobie (ani tym bardziej naszym Widzom) nawet na odrobinę nudy. Dlatego też przygotowaliśmy szereg propozycji na owe bezśnieżne dni.

 


 

W sobotę - 15 lutego o godzinie 11:00 - zapraszamy naszych młodych Widzów na spotkanie z tajemniczym "Czasem Czarodziejem". Od wieków ludzie starają się przechytrzyć upływający czas. Niestety bezskutecznie. Ale gdyby się tak zaprzyjaźnić z Panem Czarodziejem Czasem, to może byłby on dla nas trochę łaskawszy... Bajka, a może nawet baśń, o tajemnicy wiecznej młodości nie tylko dla dzieci. A w niedzielę 16 lutego, również o godzinie 11:00, spotkamy się z bohaterami najpiękniejszych "Bajek Pana Brzechwy". Całe pokolenia wychowały się na takich utworach jak "Żuraw i czapla", "Na straganie" czy "Samochwała". Do dziś dzieci śpiewają piosenki o "Kaczce Dziwaczce" i tajemniczych "Wyspach Bergamutach". Spektakl ten z pewnością nie tylko dostarczy niezapomnianych wrażeń najmłodszej widowni, ale także pozwoli dorosłym chociaż na chwilę powrócić we wspomnieniach do czasów beztroskiego dzieciństwa.

W kolejną sobotę - 22 lutego o godzinie 11:00 i 16:00 - zapraszamy na przedstawienie "Wieść się niesie, UFO w lesie". Bohaterem bajki jest Ufobrudek, niezbyt sympatyczny przybysz z odległej planety, który ląduje w samym środku lasu z misją pozbycia się śmieci. Jego zamiary skutecznie udaremniają zwierzątka leśne, które poprzez zabawę i wesołe piosenki pokazują niezwykłemu gościowi jak można wykorzystać zużyte opakowania. Ufobrudek z pomocą swoich nowych przyjaciół poznaje walory odnawialnych materiałów i szczęśliwy wraca na swą ojczystą planetę. Dzieci w sposób bardzo przystępny i obrazowy uczą się podstaw segregacji śmieci i recyklingu.

 


 

Doskonale znamy mechanizm działania typowych “zjadaczy czasu”, takich jak telefon komórkowy, tablet, komputer czy konsola. Nie pozwólmy, by zdominowały one czas, jaki nasze pociechy otrzymały na wypoczynek. Zachęćmy je do maksymalnej aktywności (brak zimy to jeszcze nie tragedia) oraz rozwijania swoich prywatnych pasji i poszukiwań nowych. I oczywiście - do zobaczenia w Teatrze!