Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Licznik odwiedzinZima, zima, zima - pada, pada, śnieg...

"W głębi zimy zrozumiałem w końcu, że jest we mnie niezwyciężone lato"
Albert Camus

Jeszcze środek jesieni, jeszcze listopad straszy pluchą, wilgocią i niesprzyjającą aurą, a my już myślimy o zimie... Ale nieprzypadkowo. Nie tylko dlatego, że liczymy na odrobinę białej magii, śnieżnych zadymek i mrozu rysującego kwiaty na szybach, ale przede wszystkim z powodu, który wyżej zaanonsował autor "Dżumy" i "Obcego". Jest w nas lato, ponieważ chcemy się z Wami podzielić radosną nowiną, jaką niewątpliwie jest wystawienie w grudniu nowego spektaklu o ukochanym przez wszystkie dzieci brodatym i brzuchatym jegomościu, zatytułowanego "Nowa praca Świętego Mikołaja".

To już trzecia - po "Zimowej opowieści choinkowej" i "Kłopotach Świętego Mikołaja" opowieść, której fabuła i charakter doskonale wprowadzają w stan radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Ale zanim ta chwila nadejdzie, zanim staniemy we własnych domach naprzeciwko siebie z opłatkiem w dłoni i szklistymi kryształami w oczach, spotkajmy się razem - teatralnie - w Domu Kultury "Krzemień", gdzie 9 i 10 grudnia (sobota i niedziela) przekonamy się, w jakie tym razem tarapaty wpadł przesympatyczny Mikołaj i jak sobie poradzi z przeciwnościami losu. Bo przecież wszyscy wiemy, że tylko dwie rzeczy na świecie są absolutnie pewne: podatki i bożonarodzeniowe prezenty...

 


 

 
 
Data
Godzina
Tytuł
9 grudnia 2023
(sobota)
11:00

Nowa praca Świętego Mikołaja


/ Dom Kultury "KRZEMIEŃ" /

 
 
14:00

Nowa praca Świętego Mikołaja


/ Dom Kultury "KRZEMIEŃ" /

 
 
17:00

Nowa praca Świętego Mikołaja


/ Dom Kultury "KRZEMIEŃ" /

10 grudnia 2023
(niedziela)
11:00

Nowa praca Świętego Mikołaja


/ Dom Kultury "KRZEMIEŃ" /

 
 
14:00

Nowa praca Świętego Mikołaja


/ Dom Kultury "KRZEMIEŃ" /

 
 
17:00

Nowa praca Świętego Mikołaja


/ Dom Kultury "KRZEMIEŃ" /

 
 

 


 

Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

Polskie tradycje bożonarodzeniowe, z tak wzruszającym pietyzmem opisywane przez Cypriana Kamila Norwida, nie mogą istnieć bez tradycji wspólnego kolędowania. To niezwykle cenne dziedzictwo, będące ewenementem na skalę światową, a w ostatnich czasach nieco zapomniane i zakurzone. Tym mocniej i serdeczniej chcemy zaprosić na koncert kolęd przygotowanych przez aktorów Teatru Rozmaitości GWITAJCIE w oparciu o wzruszające adaptacje tradycyjnych kolęd i nowoczesnych pastorałek. To niezwykły wieczór, w którym pragniemy stworzyć atmosferę przedświątecznej zadumy wolnej od zabiegania, gorączki i wszechobecnej komercji, i razem z naszymi widzami otulić się ciepłym puchem wspaniałej polskiej tradycji wspólnego kolędowania.

Zapraszamy rodzinnie (nawet z najmłodszymi) na przytulny i magiczny wieczór kolęd zatytułowany "Gwiazdo świeć, kolędo leć!", do Szczecińskiego Centrum Kultury Nowa Dekadencja - Scena II Piętro, przy ulicy Partyzantów 2.

 


 

Wszystkie wymienione pozycje repertuarowe dostępne są na naszej stronie internetowej w zakładce Repertuar. Bilety do nabycia w systemie sprzedaży biletów online, na naszej stronie:

bilety.teatrgwitajcie.pl

 


 

Coś jest w świętach Bożego Narodzenia, co raz po raz każe zajrzeć nam w głąb siebie, w nasze wspomnienia i pragnienia, w naszą dziecięcą duszę. Ona wciąż jeszcze otwiera szeroko oczy ze zdumienia, stojąc przed tajemniczymi drzwiami, za którymi czeka cud. Szeleszczący papier, szeptane słowa, płonące świece, ozdobione okna, zapach cynamonu i goździków, życzenia napisane na karteczce lub wypowiedziane prosto do nieba, w nadziei, że może się spełnią - Boże Narodzenie, czy się tego chce, czy się nie chce, budzi to wieczne pragnienie cudowności. A cudowność ta nie jest niczym, co można by zdobyć lub zatrzymać, do nikogo nie należy, ale co roku się pojawia, jak coś, co dostaje się w prezencie.

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!