Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Licznik odwiedzin★ ★ ★

Przedszkole Publiczne nr 1 w Szczecinie:


„BAJKI PANA BRZECHWY” to spektakl teatralny w wykonaniu aktorów szczecińskiego teatru GWITAJCIE. Było to pełne humoru przedstawienie oparte na wierszach Jana Brzechwy i piosenkach z filmu „Akademia Pana Kleksa” między innymi: „Żuraw i czapla”, „Na straganie”, „Samochwała”, „Kaczka Dziwaczka”, i wiele, wiele innych .... Spektakl ten dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń a ich paniom pozwolił na chwilę powrócić we wspomnieniach do czasów beztroskiego dzieciństwa :-))


★ ★ ★

Przedszkole nr 8 w Kołobrzegu:


15 października nasze przedszkole odwiedzili aktorzy Teatru Rozmaitości „Gwitajcie” ze Szczecina z przedstawieniem pt.: „Pchła Szachrajka”. Wszystkie przedszkolaki bawiły się wyśmienicie, gdy w trakcie występów poznawały przygody i psoty przebiegłej i sprytnej pchły. Wiele dzieci wraz z nauczycielami mogło brać czynny udział w przedstawieniu tańcząc i bawiąc się wraz z aktorami na scenie. Ze spektaklu można było wynieść ważny dla dzieci morał – że nie warto kłamać, bo prawda i tak zawsze wyjdzie na jaw. Podobnie jak u Pchły Szachrajki, która poniosła konsekwencje swojego szachrajstwa, trafiając do aresztu.


★ ★ ★

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Ruchową i z Autyzmem w Resku:


10 października 2014 r. młodsi wychowankowie i uczniowie naszych Placówek Edukacyjnych miały niewątpliwą przyjemność uczestniczyć po raz pierwszy w spotkaniu z aktorami Teatru Rozmaitości GWITAJCIE. Widzowie mieli okazję uczestniczyć w przedstawieniu pt. : "Bajki Pana Brzechwy", w których aktorzy dokonali kompilacji wierszy Jana Brzechwy i piosenek z filmu "Akademia Pana Kleksa". Któż z nas nie zna choćby jednego wiersza Jana Brzechwy? Nasi rodzice, rodzeństwo wychowywało się na takich utworach jak "Żuraw i czapla", "Na straganie" czy "Samochwała". Do dziś najmłodsi śpiewają piosenki o "Kaczce Dziwaczce" i tajemniczych "Wyspach Bergamutach", które pochodzą z niezapomnianego filmu Krzysztofa Gradowskiego. Pełen humoru spektakl był oparty właśnie na tych najbardziej znanych i lubianych, nadal aktualnych wierszach.


★ ★ ★

Przedszkole Publiczne nr 27 "Żagielek" w Szczecinie:


Pierwszy raz w tym roku szkolnym przywitaliśmy prawdziwych aktorów, którzy zauroczyli nas wszystkich przedstawieniem pt. "Wiersze pana Brzechwy". I była piosenka o kaczce - dziwaczce i dziku, który jest dziki, mogliśmy podziwiać żuka i biedronkę w zabawnym wierszu oraz wiele innych postaci znanych nawet najmłodszym dzieciom. Znakomita dykcja i wyważone, trafnie dobrane rekwizyty pozwoliły skupić się na treści zabawnych, pouczających wierszy. Słowem - wielka porcja humoru w doskonałym wydaniu!


★ ★ ★

Przedszkole Publiczne nr 27 "Żagielek" w Szczecinie:


5.06.14r (w czwartek) był w przedszkolu teatrzyk "Gwitajcie" z przedstawieniem "Bezpieczne miasto na wesoło". Dzieci (z wszystkich grup) żywo reagowały na przekazywane treści i aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Podpowiadały głównemu bohaterowi- Bąblowi jak należy zachowywać się na przejściu dla pieszych, na przystanku autobusowym i w autobusie (np. komu i dlaczego należy w autobusie ustąpić miejsca). To w przystępny, wesoły sposób utrwaliło ich wiedzę na tematy bezpieczeństwa.


★ ★ ★

Przedszkole Publiczne nr 27 "Żagielek" w Szczecinie:


Wszystkie przedszkolaki z zapartym tchem obejrzały przedstawienie "Pchła Szachrajka" w wykonaniu aktorów Teatru Rozmaitości "Gwitajcie". Doskonała zabawa trwała godzinę, a dzieci nie odrywały oczu od aktorów! Świetna gra, lekko prowadzone dialogi i uwaga dorosłych skierowana na małego widza to niepodważalne atuty tej sztuki. Do tego przyciągające wzrok kolorowe stroje i niezwykły bajkowy klimat... Przedszkolaki z żalem żegnały przebiegłą Pchłę i jej przyjaciół, a starsze dzieci z pewnością sięgną po książkę pod tym samym tytułem...


★ ★ ★

Przedszkole Publiczne nr 64 w Szczecinie "Rusałka":


W naszym przedszkolu jak zdążyli Państwo zauważyć, naprawdę wiele się dzieje :) Słyniemy z resztą z tego, że nie ma u nas miesiąca, bez dodatkowych atrakcji dla dzieci. Dzieje się tak dlatego, iż nasze grono pedagogiczne z Panią Dyrektor na czele uważa, że tylko tak najlepiej wpływa się na poznanie świata przez dziecko. Własnie przez doświadczanie, przeżywanie, bezpośrednie poznanie, poznawaniu wielu ciekawych ludzi, miejsc, zjawisk przyrodniczych, pomagając słabszym. Takie doświadczenia rzutować będą na stopień zaciekawienia światem u dziecka, a także będzie miało wpływ na jego wiedzę o nim, co z pewnością zauważycie Państwo w jego szkolnych wynikach i osiągnięciach. Nie liczcie oczywiście tylko na nas, ale również na siebie samych, bo to Wy jesteście najbardziej odpowiedzialni za rozwój Waszego dziecka.

Na drogach jest teraz bardzo niebezpiecznie. Porusza się po nich wiele pojazdów a zasiadający w nich kierowcy są często bardzo zniecierpliwieni, zmęczeni i często dlatego też dochodzi do nieszczęśliwych wypadków. Dzieci jak to dzieci – rozbrykane, często lekkomyślne padają ofiarami nieszczęśliwych zdarzeń. Dlatego uświadomić należy sobie jak ważna jest profilaktyka i nauka o zachowaniu się i poruszaniu po drodze.

Te zagadnienie poruszone zostało w bajce pt.: "Bezpieczne miasto na wesoło". Historia nierozważnego chłopca, który nie raz popadłby w kłopoty, gdyby nie rozważny dorosły, który pouczał go o zachowaniu się na jezdni i chodniku, a także w pociągu, czy autobusie i tramwaju. Dzieci z widowni brały również udział w przedstawieniu, zabawnie tłumacząc chłopcu co robi źle i jak powinien się zachować. Jedna z dziewczynek biorąc udział w scence z kasowaniem biletu, zauważyła, ze chłopczyk (dorosły aktor) zakrada się cichutko w kierunku wyjścia), pozostałe dzieci biorące udział w scence tego nie widziały. Nagle dziewczynka zwróciła się do konduktora, który sprawdzał bilety i ciągnąc go za rękaw poskarżyła mówiąc "On nie zapłacił biletu i ucieka" :) Miło tak patrzeć i słyszeć, jak taki mały człowiek zdobywa swoje pierwsze wiadomości, jak łatwo je przyswaja, ja prężnie się zmienia, rozwija……


★ ★ ★

Przedszkole Niepubliczne "Uśmiech" w Szczecinie:


W piątek 9 maja br. gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów ze spektaklem pt.: "Bezpieczne miasto na wesoło". Bąbelek ze swoim tatą w zabawny sposób przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się na drodze oraz zasady dobrego wychowania, np.: ustępowanie miejsca starszym osobom w autobusie lub tramwaju. Dzieci były zapraszane do aktywnego udziału w przedstawieniu i świetnie się bawiły.


★ ★ ★

Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach:


Na początku maja uczniowie klas I-III wybrali się do GOK-u na przedstawienie pt. "Bezpieczne miasto". Dzieci przypomniały sobie zasady ruchu drogowego i wspólnie z bohaterem – małym Jasiem uczyły się bezpiecznie poruszać po drodze. Oglądały popisy aktorów na scenie z dużym zainteresowaniem. Przedstawienie bardzo wszystkim się podobało. Pamiętajmy tylko o stosowaniu tych przepisów i bezpiecznym zachowaniu się na drodze.


★ ★ ★

Szkoła Podstawowa w Karnicach:


31 października 2013r. w naszej szkole gościliśmy aktorów szczecińskiego teatru. Dzieci z klas od I - IV obejrzały spektakl pt: "Bezpieczne Miasto Na Wesoło". To interaktywne, niezwykle zabawne przedstawienie miało na celu nauczyć dzieci podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po mieście. W przedstawieniu było wszystko co najlepsze - dużo śmiechu i kabaretowej satyry. Profesjonalizm aktorów, wartości artystyczne prezentowane na scenie oraz żywiołowe reakcje naszej wspaniałej publiczności były dowodem na to, że było to najlepsze przedstawienie, w którym uczestniczyliśmy. Sztuka rozśmieszała dzięki zabawnym dialogom oraz wyjątkowej ekspresji scenicznej aktorów. Dodatkowym walorem przedstawienia był czynny udział naszych dzieci oraz wychowawców. Spektakl został wyreżyserowany przez czołowego szczecińskiego aktora komediowego związanego z Teatrem Polskim - Adama Dzieciniaka .


★ ★ ★